Poradna

Bojíte nebo stydíte se na něco zeptat? Zkuste anonymní internetovou poradnu, kde vám odborníci pod vedením primářky dětské onkologie v Brně MUDr. Viery Bajčiové, CSc. zodpoví vaše dotazy. Na dotazy se budeme snažit zareagovat v co nejkratším termínu.

Vložit nový dotaz

Honza K., 18.04.2018, 09:40:40

Dobrý den , druhý den mě pobolívají varlata a chámovod , hlavně při chůzi. V leže to nebolí , na pohmat taky ne , změna na šourku není. Při močení nebolí. Sex mám pravidelný 1x týdně s dlouholetou přítelkyní. Děkuji za odpověď.

nevím, co ode mne očekáváte. Dle Vašeho velmi nespecifického popisu to spíše vypadá na zánět. Takže pokud máte takový problém, zajděte k lékaři.

varikokela

josef, 16.04.2018, 08:54:06

dobry den , od puberty nejspise mam varikokelu na pravem varleti,nyni mi je 30 let , zadne problemy ,bolesti atd jsem nemel , mel by jsem se neceho do budoucna obavat ? dekuji za odpoved a hezky den

ne

K. Jan, 15.04.2018, 19:27:58

Dobrá den, je mi 17 let, asi před dvěma dny jsem si nahmatal na vrchu pravého varlete(pod nadvarletem) asi 2 - 3 mm velkou bulku(je presně ohraničená), bez náhodného nahmatání bych si jí ani nevšiml, přes kuži nejde vidět. Je důvod k obavám? Děkuji za odpověď.

myslím že ne, to nejčastější lokalizace drobné spoermatokély nebo cystičky. Není důvod mít strach

Potíže s močením

Tomáš Podolský, 08.04.2018, 22:07:35

Dobrý den,už třetím rokem mám potíže s častým močením a slabým proudem moči a při dlouhém sezení i když piju se nemůžu vyčůrat a začne mě pobolívat na levé straně v podbřišku a v třísle a taky jsem si nedávno všiml,že mé levé varle je dost citlivé když mě to začne bolet, podle názoru Pana doktora mám varlata v pořádku a po ibuprofenu bolest ustupuje,ale nevymizí úplně a to jsem měl nespočet vyšetření,vyšetření které lze na urologii v nemocnici podstoupit a u posledního vyšetření mi byla zjíštěna urea plasma na kterou mi byla předepsána antibiotika a ty jsem taky dobral,ale potíže jsou stále stejné,tak se vás ptám,čím by to tak mohlo asi být? Děkuji za odpověď. Nashledanou

rozhodne ne nic, co by souvislo s touto stránkou, není to způsobeno jakýmkoli procesem v oblastzi varlat, spíše se jedná problém s močovým měchýřem +/- prostatou. Bez kompletních údajů nelze stanovit diagnózu, a když se ptáte, tak se podívejte, čemu je tato stránka věnována

Tomáš N., 05.04.2018, 13:28:57

Dobrý den, na vrcholku levého varlete, nebo trochu za, jsem si nahmatal tvrdší bulku. Řekl bych že je spojená s nadvarletem (nebo přímo v něm), ale přijde mi že je spojená i se samotným varletem. Bulka při stlačení trochu bolí a je mírně pohyblivá. Měl bych se něčeho obávat, nebo se není čeho bát? Děkuji za odpověd.

může to být drobná spermatokéla, není důvod k obavám

Hrbolek, 30.03.2018, 15:01:39

Dobrý den, obě varlata při prohmatání stejně velká, nezatuhlá. Na pravém boku pravého varlete na hranici horní 1/3 jsem nahmatal hrbolek. 1-1,5 mm (přes kůži neodhadnu). Hrbolek je na varleti, nejedná se o kožní problém. Není pohyblivý. Volně nebolí. Když přes něj přejedu bříškem prstu nebolí. Kdybych ho nenahmatal, ani o něm nevím. Když přes něj přejedu nehtem(cvrnknu škrábnutím), cítím bolest ve varleti. Ne velkou. Lokalizovanou. Jako bych na varle v nějakém místě mírně zatlačil. Cítím to. Hrbolek ale nebolí. Co mi, prosím, radíte?

jenom sledovat, nemyslím, že by se jednalo o nádor. A do varlat se "necvrnká".

MIREK, 30.03.2018, 03:22:06

Dobrý den, nahmatal jsem si u levého varlete něco jako tenkou “čáru”, která je v oblasti nadvarlete. Na právem varleti nic takového není. Je zde důvod k obavám? Děkuji za odpověď.

ne

žílky na varleti

karel, 28.03.2018, 19:19:04

Dobrý den, ve spodní části varlat mám na hmat jakoby malé žílečky dlouhé asi 0,5mm. Mohlo by se jednat o rakovinu?

ne

Dan, 28.03.2018, 13:43:46

Dobrý den, v roce 2017 jsem měl nádor na varleti byl jsem operován a jsem v listopadu 2017 mi byla ukončena chemoterapii nyní jsem již pouze pod pravidelnou kontrolou onkologa.Mohu po tomto zákroku a chemoterapii opět požádat svého lékaře o předepsání viagry nebo bych mne to mohlo následně nějak onkologicky ohrozit ? Děkuji za odpověď D.

tak s tím jako dětský onkolog zkušenost nemám, ani jsem nikde nečetla, že by viagra vedla k nábratu nádoru, nicméně může vám poškodit srdce nebo i jiné problémy. Jste po chemoterapii, takže případné pozdní komplikace léčby nelze vyloučit, Nepíšete, kolik je vám let, ale žídný k kluků a mladých mužů, který se u nás léčil a dál je sledujeme i v dopělém věku, vaigru nepotřeboval a problémy v sexuálním životě negují.

velikost varlete

pavla, 24.03.2018, 09:33:05

Dobrý dem muj 18.lety syn ma jedno varle o dost vetsi nez to druhe. Vsimla jsem si toho ve vane. Zadne bolesti ani problemy neudava. Ma me to znepokojovat nebo se to u mladých kluku může stat?

ne, rozhodně by měl zajít k lékaři a na ultrazvuk, bolet ho to nemusí.